Nagy Viki Szépségstúdiója

Kozmetikai kezelések és 3D szempillák

Bemutatom a bőrtípusokat

A bőr szerkezete anatómiailag minden emberben egyforma, de az olyan külső adottságok, mint a bőr színe, tapintása minden ember esetében mássá teszi bőrünket. Míg egyiküké puha, bársonyos, üde, másoké fakó, fénytelen esetleg olajosan fénylő. Az egyes bőrtípusok kialakulásában számos tényező játszik szerepet. Ezen tényezők a következők

-  a bőr víztartalma   

-  a bőr faggyúmirigy működése

-  a bőrfelszíni emulzió mennyisége és minősége

-  életmód, étrend folyadékháztartás

-  betegségek, gyógyszerek

-  évszakok, időjárás

-  pszichés állapot

-  lelki egyensúly

-  hormonális változások, hormonális egyensúly

 

A különböző bőrtípusokat eltérő öregedés is jellemzi.

 

Bőrtípusok

Alapvetően négyféle bőrtípusról beszélhetünk: normál, zsíros, száraz, kombinált valamint érzékeny.

Az érzékeny bőr nem annyira bőrtípus, mint inkább adottság. Mielőtt kiválasztanánk arcápoló szereinket, kozmetikumainkat, nem árt, ha tisztában vagyunk vele, melyik bőrtípusba tartozunk. A csoportosítást a hidratáltság, a zsírtermelődés, illetve az érzékenység szempontjából vizsgáljuk.

 

Normál bőr

A normál bőr tapintása bársonyos, egyenletes, pórusai zártak, üde színnel rendelkezik, zsír- és víztartalma tökéletes egyensúlyban van, kiegyensúlyozott zsír és vízháztartással rendelkezik. Finom pórusú, megfelelően ellenáll a külső hatásoknak, nem érzékeny. A normál bőr általában nem igényel különösebb kezelést, szinte mindennel ápolhatjuk. Szépségét rendszeres tisztítással, tonizálással és hidratálással óvhatjuk meg. Ápolására olyan nappali krémet ajánlunk, amelyik védi a bőrt a káros környezeti hatásokkal szemben. A környezetszennyezés azonban könnyen károsíthatja a bőrt, eltömítheti a pórusokat. Éppen ezért fontos a bőrradír használata, mely segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, ezáltal segíti az új bőrsejtek fejlődését. Normál bőrre ajánlott természetes alapanyagú arctisztító készítményekkel viszont könnyen megőrizhető a bőr egyensúly állapota, s így elkerülhető a kellemetlen mitesszerek megjelenése is. Annak ellenére, hogy a normál bőr az idealizált bőrtípus, mégis, könnyen előfordulhat, hogy nyaranta zsírosabbá, telente pedig szárazabbá válik. Ezért érdemes szélsőséges időjárási viszonyok között jobban odafigyelni ápolására. Ha fontos számunkra, hogy ápoltak legyünk, adjuk meg azt a bőrünknek, amit igényel. Meglátják, meg fogja hálálni.

 

Az érzékeny bőr

Az érzékeny bőrre jellemző, hogy tiszta szabadlevegőn kifejezetten üde hatást kelt, de amint száraz levegőjű, rosszul szellőző fűtött helyiségben tartózkodik az illető, különösen, ha némi kiegyensúlyozatlan életvitel és stressz is társul mindehhez, bőre viszketős és száraz lesz. Sajnos egyre többet találkozhatunk érzékeny bőrrel, ami különösen a téli időszakot viseli nehezen. Manapság a nők több mint 63%-nak érzékeny a bőre. Ennek okai többek között a környezetszennyezés, a helytelen táplálkozás, a stressz, a lelki instabilitás és nem utolsósorban a káros vegyi anyagokat tartalmazó kozmetikai termékek. Valamint nagyon sok olyan káros élelmiszer színezék, amit nap mint nap elfogyasztunk. Az érzékeny bőr nem annyira bőrtípus, mint inkább adottság. Az érzékeny bőr a külső és belső változásokra is erősebben reagál. Rögtön kipirosodik a hidegben, és gyenge napsütésben is leéghet, hámlani kezd. Bizonyos vegyi összetevők, sőt, egyes növények is allergiás reakciót válthatnak ki, s a bőrön piros foltok jelentkezhetnek. Az érzékeny bőr lehet zsíros és száraz is, és a legtöbb kozmetikai termék nem használható rá. Az érzékeny bőr esetén nagyon gyakori a bőr kipirosodása, égő, viszkető érzete. Gyakran a bőrfelszín hajszálerekkel borított. Az érzékenység nem tévesztendő össze az egyéni allergiával, azaz a különböző hatóanyagokra való érzékenységgel, amelyet általában kiütésszerű bőrpír kísér. Az érzékenységet okozhatják időjárási körülmények, stressz, fáradtság, emésztési problémák, betegség, antibiotikumos kezelés, illetve rendszeresen használt agresszív tisztító és ápoló készítmények (például szappan). Az érzékenység gyakori tünet a zsíros bőr esetében, hiszen ennél a bőrtípusnál áll fenn leggyakrabban a nem megfelelő készítmények használata. Érzékeny bőrön nem ajánlott alkoholtartalmú kozmetikumokat, dezodorokat, arclemosókat alkalmazni. Az alkohol például a bőr felszínét szárítja, közben a faggyúmirigyeket fokozott termelésre ösztönzi, tehát a bőr a mélyebb rétegekben zsírosabb lesz, a felszíne viszont teljesen kiszárad, irritált lesz. Ez igen kellemetlen feszülő, égő érzettel párosul. Érzékeny bőrön nem ajánlott a serkentő hatású gyógynövényeket tartalmazó kozmetikumok alkalmazása (levendula, menta, csalán, zsálya, stb.) Egyes illóolajok is allergiás reakciót válthatnak ki az arra érzékenyekből. Helyettük speciális illatmentes, bőrkímélő termékeket érdemes használni, melyek kevesebb irritáló anyagot tartalmaznak, és nagyobb mennyiségű nyugtató hatású gyógynövénykivonatot tartalmaznak.

Az érzékeny bőr ápolása

Ápolásánál nem elegendő azt figyelembe venni, hogy a mindennapokban használt krém hidratál-e vagy éppen szárítja a bőrt, az összetevőkre is nagyobb figyelmet kell fordítani. A hozzáértők szerint manapság a nők több mint 63 %-ának érzékeny a bőre hála a bolti készítmények mesterséges adalékanyagainak, a környezetszennyezésnek, és a stressznek. Ápolása során mindenképpen ügyelni kell a krémek, testápolók- és radírok, valamint arctisztítók összetevőire. Érzékeny bőrön nem ajánlott alkoholtartalmú kozmetikumokat, dezodorokat, arclemosókat alkalmazni, s őrizkedjünk a serkentő hatású gyógynövényeket tartalmazó kozmetikumok használatától is. Számos illóolaj is allergiás reakciót válthat ki az arra érzékenyekből. Érdemes kifejezetten érzékeny bőrre kifejlesztett illatmentes, bőrkímélő termékeket használni, melyek kevesebb irritáló anyagot tartalmaznak. Érzékeny bőr esetén (hasonlóképpen minden más bőrtípusnál is) végezzünk allergiapróbát, mielőtt újfajta készítményt kezdenénk el használni, s lehetőleg egyszerre soha ne cseréljük le a teljes kozmetikum készletet, adjunk időt bőrünknek (pár hét), hogy megszokhassa az új hatóanyagokat. Súlyosabb esetekben feltétlenül bőrgyógyászhoz kell fordulni, de ha ennyire nem súlyos a helyzet akkor is körültekintő, lehetőleg természetes alapanyagokból készült termékeket használjunk.

 

Száraz, húzódó bőr

A száraz bőr gyakran hámlik, kipirosodik és könnyebben sérül. Ez a bőrtípus érzékenyebben reagál a külső hatásokra. A bőr felszínéről a természetes faggyúréteget is eltávolító szappanok széleskörű elterjedésével ez a bőrtípus egyre gyakoribbá vált. Az alacsony páratartalmú fűtött lakás klímája, a hideg levegő, a szél fokozottan száríthatja a bőrt. Máskor viszont hormonális változások, illetve anyagcserezavarok egyes tüneteként jelentkezik a bőr kiszáradása. A B-vitamin hiányát jelezheti a száraz és repedezett bőr, ilyen esetekben ajánlott B-vitamin forrás: a kecsketej, a napraforgómag, a barnarizs, a zab, az élesztő vagy a búzakorpa. Ennél a bőrtípusnál is ügyelni kell a krémek összetételére, illetve minden, a bőrrel érintkező szer hatóanyagára. Vannak olyan bőrnyugtató hatású gyógynövények, melyek bőrpuhító és a bőr nedvességtartalmát fokozó hatással rendelkeznek: ilyen például a kamilla, az édeskömény, a bodzavirág, a narancsvirág, a rózsa, az ibolya vagy a feketenadálytő. Hideg időben inkább zsírosabb krémet érdemes használni, amely védelmet nyújt a külső hatásokkal szemben. A száraz bőr tisztításához alkoholmentes, hidratáló hatású készítmények ajánlottak, amelyek táplálják a bőrt, segítik nedvességtartalmának megőrzését is.

Száraz bőrtípus

Ha az Ön bőre fénytelen, húzódik, esetleg púderszerűen hámlik,akkor valószínűleg száraz bőrtípusba tartozik. Ilyen esetben a faggyúmirigyek kevés zsírt termelnek, ebből adódik, hogy a bőr hidratációja is rossz, és miteszerek szinte egyáltalán nincsenek.Ilyen bőrtípus gyakran alakul ki a változó korban lévő hölgyeknél. A bőr láthatóan fakóbb lesz, csökken a rugalmassága. Ez alapvetően azért van, mert a hámsejtek aktivitása és a hormontermelés csökken. A bőr tónusa összefügg a bőrben levő kollagén rostok mennyiségével. Vannak olyan hormonhatások, melyek károsan befolyásolják a kollagén képződését, ezáltal a bőr elveszti a rugalmasságát és megjelennek a ráncok. Ennek a bőrtípusnak a legfontosabb kezelési lépései a táplálás és feszesítés. Szintén nagyon fontos a bőrtisztítás reggel és este. Erre a bőrre nagyon jók az arctejek,vagy az arclemosó olajok. Ezek már ápoló anyagokat is tartalmaznak és kíméletesen távolítják el a szennyeződéseket. A tonizálásnál nagyon fontos, hogy alkohol mentes arcvizeket használjanak. A következő lépés a táplálás, hidratálás.Itt nem csak a vizet kell pótolni, hanem a zsírt is. Nappalra is érdemes tápláló, zsírpótló készítményt használni, amely védő réteget is képez a bőr felszínén, ezzel is fokozva a száraz bőr védelmét. Éjszakára a letisztítás után tartalmas, tápanyagokban gazdag krém javasolt. A szem környékét sem szabad elfelejteni, reggel és este is be kell kenni zsírpótló anyagokat tartalmazó szemápoló krémmel. Ennél a bőrtípusnál a szemzselé nem elegendő. Kiegészítő ápolásként érdemes használni ampullákat, maszkokat. A megfelelő kozmetikai masszázs nagyon sokat javít a száraz bőr állapotán.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 11
Heti: 18
Havi: 170
Össz.: 213 636

Látogatottság növelés
Oldal: BŐRTÍPUSOK
Nagy Viki Szépségstúdiója - © 2008 - 2024 - vikistudio.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »